Domů
Doprava
Průmysl
Zdravotnictví
Veřejná správa
Ekonomika
Věda a technologie

Amazon Key: Revoluce v odemykání i v doručování

Revoluční službu umožňující bezpečně doručit zásilky až k vám domů oznámila společnost Amazon. A nabízí více...

Tahle služba je opravdu unikátní. Co na tom, že zatím funguje jen v USA, jen pro někoho a jen někde? Pokud se osvědčí, lze očekávat, že se s ní brzy setkáme i u nás. A oč přesně jde? O službu, díky níž už byste nikdy nemuseli chodit pro zmeškané zásilky na poštu. Přečtěte si, jak to funguje.

Amazon nabízí svým zákazníkům se službou Prime balíček, takzvaný Amazon Key In-Home Kit. Ten obsahuje kameru a elektronický zámek ovladatelný na dálku. A to za necelých 250 dolarů. Zámek nainstalujete do svých dveří a kameru umístíte poblíž. A pak už to může fungovat...

Jakmile k vám přijde doručovatel od Amazonu se zásilkou a vy nejste doma, požádá firmu Amazon o přístup. Ta zkontroluje, že jde skutečně o něj a o zásilku, která má být doručena k vám, a přístup mu povolí. Elektronický zámek od vašeho domu či bytu se tak na dálku odemkne. Současně se spustí nahrávání kamery. Kurýr balíček doručí, zavře dveře, zámek se zamkne a informace o tom spolu s nahrávkou se pošlou k vám, abyste viděli, že vše proběhlo tak, jak mělo.

Chytrý zámek s kamerou ale mají i další využití: Vpustit do domu nebo do bytu umožňuje také další lidi - ať už příbuzné či přátele, kterým to povolíte, nebo třeba poskytovatele různých služeb - třeba úklidu nebo venčení psů.

Jde o jedno z řešení takzvané chytré domácnosti, zde s jasným a smysluplným přínosem. Narazí u někoho na obavy? Nepochybně. Ale pro mnohé může být příjemným způsobem řešení nákupů, na jejichž doručení zatím musel doma čekat. A také další možnosti využití nemusejí být k zahození.

(Foto: Amazon)

(10/2017)

Okomentujte tento článek na naší stránce na Facebooku. Nebo tam přidejte i svou vizi Česka 21. století. Nebo nám ji třeba pošlete...


Bude vás také zajímat:

Zásilkovna testovala dodávku na elektrický pohon

Zásilkovna, významná česká logistická společnost, testovala pilotní provoz elektrické dodávky Nissan Voltia Maxi. (9/2018)

Sdílení aut? Pozor na hacknutí softwaru!

Aplikace pro sdílení aut obsahují bezpečnostní slabiny, díky nimž se lze zmocnit vozu. (8/2018)
©2017-2019 VizeX.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu VizeX.cz a ochrana soukromí | RSS
Tweet