Domů
Doprava
Průmysl
Zdravotnictví
Veřejná správa
Ekonomika
Věda a technologie

Auta bez řidiče na testech v Ústí nad Labem

V Ústí nad Labem byste brzy mohli potkávat auta bez řidiče. Od konce února 2017 tu běží projekt vývoje a testování autonomního řízení.

Vypadá to, že v ulicích Ústí nad Labem byste brzy mohli potkávat auta bez řidiče. Od konce února 2017 běží v tomto krajském městě projekt spolupráce Univerzity Jana Evangelisty Purkyně (UJEP) a společnosti Valeo, v jehož rámci se řeší zpracování dat pro vývoj autonomního řízení. Podle nově chystaného projektu Smart Zone by mohly v Ústí nad Labem probíhat také testovací jízdy aut bez řidiče.

Novinka je výsledkem společné schůzky, jíž se zúčastnili mimo jiné primátorka města Věra Nechybová, ministr dopravy Dan Ťok, zástupkyně zmocněnce vlády pro Ústecký, Moravskoslezský a Karlovarský kraj Gabriela Nekolová nebo ředitel Inovačního centra Ústeckého kraje Tomáš Sivičko.

„V Česku by šlo o ojedinělý a pilotní projekt, který má výrazný nadregionální dopad. Inspiraci a zkušenosti už nyní můžeme brát ze Švýcarska, kde ve městě Sion testují dva minibusy,“ říká Věra Nechybová. „Česká republika patří mezi významné výrobce automobilů. Je důležité, abychom náš potenciál využili a nezaspali vývoj v této oblasti. Proto podporujeme rozvoj inteligentní dopravní infrastruktury a testování autonomních vozidel,“ dodává Dan Ťok.

(6/2017)

Okomentujte tento článek na naší stránce na Facebooku. Nebo tam přidejte i svou vizi Česka 21. století. Nebo nám ji třeba pošlete...


Bude vás také zajímat:

Zásilkovna testovala dodávku na elektrický pohon

Zásilkovna, významná česká logistická společnost, testovala pilotní provoz elektrické dodávky Nissan Voltia Maxi. (9/2018)

Sdílení aut? Pozor na hacknutí softwaru!

Aplikace pro sdílení aut obsahují bezpečnostní slabiny, díky nimž se lze zmocnit vozu. (8/2018)
©2017-2019 VizeX.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu VizeX.cz a ochrana soukromí | RSS
Tweet