Domů
Doprava
Průmysl
Zdravotnictví
Veřejná správa
Ekonomika
Věda a technologie

Auto budoucnosti: lehké, automatické, čisté

Valeo prezentuje nové rozhraní člověk-automobil, čištění vzduchu v kabině i další řešení pro auta zítřka.

Společnost Valeo, která vyvíjí a dodává produkty výrobcům automobilů, ukáže návštěvníkům IAA Frankfurt 2017 dvacet svých inovativních produktů a služeb. Pět z nich jsou opravdu horké novinky:

Lehký kompozitní materiál - v automobilovém průmyslu má jít o první využití materiálu, který sníží hmotnost vozidla až o 30 %, čímž se omezí spotřeba energie a emise oxidu uhličitého.

Tepelné čerpadlo bez chemického chladiva, které může prodloužit dojezd elektromobilu ve velmi chladném počasí o téměř 30 %.

MyMobius, rozhraní člověk-stroj (HMI), které se učí zvyky řidiče tak, aby předvídalo jeho potřeby, nabízelo přizpůsobené cesty a zvýšilo bezpečnost.

Park4U Home, systém umožňující vozidlu naučit se zaparkovat samo, aniž by řidič musel být poblíž a manévr kontroloval.

Valeo everView, první systém čištění senzorů LiDAR, který zajišťuje optimální funkci těchto senzorů používaných pro autonomní funkce automobilů, v jakémkoliv počasí a podmínkách na silnici, a to odklizením deště, bláta, sněhu, prachu a jiných překážek.

K těmto pěti světovým premiérám Valeo předvede i plnou šíři svých řešení elektrifikace a hybridizace motorů, od systémů od 12V a 48V až po inovace v oblastech motorů, palubních nabíječek, měničů a konvertorů DC/DC. Elektrifikační technologie skupiny Valeo jsou podle jejích zástupců kompatibilní se všemi druhy vozidel.

Na výstavě také lze spatřit SCALA, zřejmě první a jediný sériově vyráběný laserový snímač. Ten doplní portfolio senzorů skupiny Valeo, které jsou klíčem k automatizovanému řízení.

Valeo prezentuje i další inovace, které zvyšují pohodu, komfort a bezpečnost při řízení. Mezi ty spadá například řešení čištění vzduchu v kabině Oxy´Zen, Valeo Cockpit, který přizpůsobuje atmosféru osvětlení podmínkám jízdy a Valeo 360AEB, autonomní systém nouzového brzdění.

(9/2017)

Okomentujte tento článek na naší stránce na Facebooku. Nebo tam přidejte i svou vizi Česka 21. století. Nebo nám ji třeba pošlete...


Bude vás také zajímat:

Zásilkovna testovala dodávku na elektrický pohon

Zásilkovna, významná česká logistická společnost, testovala pilotní provoz elektrické dodávky Nissan Voltia Maxi. (9/2018)

Sdílení aut? Pozor na hacknutí softwaru!

Aplikace pro sdílení aut obsahují bezpečnostní slabiny, díky nimž se lze zmocnit vozu. (8/2018)
©2017-2019 VizeX.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu VizeX.cz a ochrana soukromí | RSS
Tweet