Domů
Doprava
Průmysl
Zdravotnictví
Veřejná správa
Ekonomika
Věda a technologie

Automobily Tesla budou jezdit na solární energii

Nabíjecí stanice pro vozy Tesla budou využívat takřka výhradně jen energii z u nich instalovaných polí solárních panelů.

Tesla občas sklízí kritiku, že její automobily sice jezdí na elektřinu, ale ta většinou pochází z klasických zdrojů, které znečišťují životní prostředí. Elon Musk, zakladatel automobilky Tesla, se ale nechal slyšet, že postupně všechny jeho nabíjecí stanice Supercharger odpojí od elektrické sítě a budou získávat elektřinu ze slunce.

Výhodou automobilů na elektrický pohon je mimo jiné fakt, že bezprostředně neznečišťují své okolí. A jejich zastánci po právu argumentují, že u velkých zdrojů elektrické energie je snazší provést opatření, která brání znečišťování ovzduší, než u každého jednotlivého automobilu. Nedávno to ostatně ukázala aféra dieselgate.

Elon Musk o využití solární energie pro Superchagery mluví již delší dobu, v praxi jsou však rozsáhlá pole solárních panelů, která jsou pro získání dostatečného množství energie, jen u několika málo z nich. To by se podle Muska mělo do budoucna změnit a naopak drtivá většina nabíjecích stanic by měla využívat pouze solární energie.

(7/2017)

Okomentujte tento článek na naší stránce na Facebooku. Nebo tam přidejte i svou vizi Česka 21. století. Nebo nám ji třeba pošlete...


Bude vás také zajímat:

Zásilkovna testovala dodávku na elektrický pohon

Zásilkovna, významná česká logistická společnost, testovala pilotní provoz elektrické dodávky Nissan Voltia Maxi. (9/2018)

Sdílení aut? Pozor na hacknutí softwaru!

Aplikace pro sdílení aut obsahují bezpečnostní slabiny, díky nimž se lze zmocnit vozu. (8/2018)
©2017-2019 VizeX.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu VizeX.cz a ochrana soukromí | RSS
Tweet