Domů
Doprava
Průmysl
Zdravotnictví
Veřejná správa
Ekonomika
Věda a technologie

Autonomní vozy od firem Continental a nVidia

Continental a nVidia chtějí společně umožnit celosvětovou výrobu umělé inteligence pro autonomní automobily.

Společnosti Continental a nVidia se dohodly na vytvoření specifických vývojářských týmů, které budou v těsné spolupráci vyvíjet řešení pro autonomní (nebo, jak firmy uváději ve své zprávě, "samojízdná") vozidla, a to na základě platformy nVidia Drive. Tato platforma zahrnuje podle jejich zástupců celosvětově nejvýkonnější SoC (System-on-Chip) a operační systém nVidia OS a Drive AV softwarový stack (AV = Autonomous Vehicle, autonomní vozidlo). Systémové řešení pro samojízdná vozidla má využít zkušeností společnosti Continental v oblasti systémového a softwarového inženýrinku pro bezpečnostní systémy a začlení řadu senzorových technologií, jako například radar, kameru a 3D LIDAR ve vysokém rozlišení od společnosti Continental.

„Vozidlo budoucnosti bude autonomně jezdící počítač na kolech. Bude sledovat stav vozidla a okolí (Sense), odvozovat z toho možnosti jednání (Plan) a přebírat je do řízení vozidla (Act). To vyžaduje výkon superpočítače UI,“ zdůrazňuje Elmar Degenhart, předseda představenstva Continental. „Společně s nVidia poskytneme kompletní řešení založené na umělé inteligenci pro samojízdná vozidla, a sice od cloudu až po vozidlo. Naše společná technologická nabídka umožní novou míru bezpečnosti, komfortu a personalizace pro vozidla budoucnosti,“ vysvětluje Degenhart.

„Nyní máme všechny klíčové prvky, abychom samojízdná auta UI od výzkumu a vývoje uvedli do sériové výroby,“ objasňuje Jensen Huang, zakladatel a CEO společnosti nVidia. „Náš nový procesor Drive Xavier, rozsáhlý software nVidia Drive a přístup ke cloudu přímo z  auta v kombinaci s odbornými znalostmi společnosti Continental, uvede  autonomní auta na silnice celého světa.“

nVidia Drive Xavier, jako mozek celého systému Continental, bude podle zástupců firem schopný dodat 30 TOPS a to při energetické spotřebě pouhých 30 Wattů. Tato výkonnost je nutná k dosažení zpracování velkého množství dat, které samojízdné vozidlo musí realizovat. Například rozpoznávání okolního prostředí vozidla,  lokalizaci vozidla na HD mapě,  predikci chování a polohy ostatních objektů i  výpočet jízdní dynamiky vozidla.

Otevřená platforma

Společnosti Continental a nVidia nejprve vyvinou funkce pro vysoce automatizovanou jízdu, včetně detekce okolí v rozsahu 360 stupňů a automatické změny jízdního pruhu a zařazení do provozu. Kromě toho systém bude integrovat HD mapy, které vozidlu umožňují vlastní lokalizaci a aktualizaci map.

Odborné znalosti společnosti Continental v oblasti asistenčních systémů vozidel zahrnují podle jejích zástupců zejména systémy pro multifunkční kamery, pro kamery s rybím okem s širokoúhlou čočkou a senzory krátkého a velkého dosahu. Kromě toho sem patří i technologie High Resolution 3D LiDAR s velkým rozlišením a centrální řídicí zařízení pro asistovanou a automatizovanou jízdu. S asistenčními jízdními systémy dosáhla společnost Continental v roce 2016 obratu více než 1,2 miliard euro; v roce 2020 očekává tato technologická společnost obrat více než 2,5 miliard euro v této oblasti.

 „Spolupráce s firmou nVidia umožní společnosti Continental zdokonalit vlastní vedoucí postavení v oblasti asistenčních jízdních systémů a poskytovat systémy pro automatizovanou a autonomní jízdu od současných požadavků NCAP až po 5. úroveň,“ uvedl Luca De Ambroggi, výzkumný pracovník a ředitel analytické sekce u IHS Markit.

(3/2018)

Okomentujte tento článek na naší stránce na Facebooku. Nebo tam přidejte i svou vizi Česka 21. století. Nebo nám ji třeba pošlete...


Bude vás také zajímat:

Zásilkovna testovala dodávku na elektrický pohon

Zásilkovna, významná česká logistická společnost, testovala pilotní provoz elektrické dodávky Nissan Voltia Maxi. (9/2018)

Sdílení aut? Pozor na hacknutí softwaru!

Aplikace pro sdílení aut obsahují bezpečnostní slabiny, díky nimž se lze zmocnit vozu. (8/2018)
©2017-2019 VizeX.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu VizeX.cz a ochrana soukromí | RSS
Tweet