Domů
Doprava
Průmysl
Zdravotnictví
Veřejná správa
Ekonomika
Věda a technologie

Chytré pojišťovny budou efektivnější

I pojišťovny stále více sázejí na chytré technologie. Jednu z hlavních rolí tu bude hrát pokročilá umělá inteligence.

Investice do technologických inovací v oblasti pojišťovnictví rychle rostou. Téměř polovina celkových investic do pojišťovnických startupů míří do technologií umělé inteligence a internetu věcí. Zjistil to nový výzkum společnosti Accenture.

„Během posledních 12 měsíců jsme byli svědky rychlého nárůstu obchodních aktivit a investic do startupů týkajících se inteligentní automatizace a internetu věcí,“ řekl Roy Jubraj, spoluautor zprávy a vedoucí oddělení Digital & Innovation finančních služeb společnosti Accenture ve Velké Británii a Irsku. „Tyto technologie mají potenciál v následujících letech způsobit zásadní posun v odvětví,“ upozorňuje.

Podle zprávy považuje pojišťovnictví umělou inteligenci a internet věcí za zásadní prvky nutné pro vyšší úroveň personalizace a přínos pro zákazníky. Umělá inteligence má potenciál k transformaci pojišťovnictví od jednoduchého hodnocení rizik založeného na předchozích zkušenostech, k monitorování rizik v reálném čase a zmírňování, nebo dokonce i předcházení ztrátám zákazníků. Internet věcí umožní pojistitelům nabízet personalizované služby v reálném čase, zvýšit provozní efektivitu a provádět oceňování s větší přesností.

Geografický posun InsurTech (technologií pro pojišťovnictví) těsně následuje podobné globální trendy v oblasti FinTech (technologie pro finančnictví). Nedávná analýza společnosti Accenture v oblasti FinTech ukázala, že Čína a obecněji Asie a Tichomoří hrají stále významnější roli investičních destinací FinTech kapitálu. Pokud jde o InsurTech, velké investice přitahuje Velká Británie, Německo a Francie.

Nedávná studie PwC upozorňuje, že spolupráce tradičních finančních institucí s s FinTech stratupy má potenciál pro obě strany. FinTech startupy mají zájem o přístup ke kapitálu a k zákaznické základně. Velké finanční instituce si začínají uvědomovat, že by FinTech mohl být klíčem k překonání tradičních technologických a komunikačních překážek, kterým čelí. Partnerství s FinTech startupy pro ně bude znamenat částečný outsourcing výzkumu a vývoje a zároveň jim umožní nabídnout zákazníkům mnohem rychleji nové produkty. Podobně by tomu mohlo být i v oblasti InsurTech.

(7/2017)

Okomentujte tento článek na naší stránce na Facebooku. Nebo tam přidejte i svou vizi Česka 21. století. Nebo nám ji třeba pošlete...


Bude vás také zajímat:

Zásilkovna testovala dodávku na elektrický pohon

Zásilkovna, významná česká logistická společnost, testovala pilotní provoz elektrické dodávky Nissan Voltia Maxi. (9/2018)

Sdílení aut? Pozor na hacknutí softwaru!

Aplikace pro sdílení aut obsahují bezpečnostní slabiny, díky nimž se lze zmocnit vozu. (8/2018)
©2017-2019 VizeX.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu VizeX.cz a ochrana soukromí | RSS
Tweet