Domů
Doprava
Průmysl
Zdravotnictví
Veřejná správa
Ekonomika
Věda a technologie

Digitální pracoviště zítřka promění naše zvyky

Šest z deseti firem plánuje brzké zavedení digitálních poradců a umělou inteligenci v roli asistenta.

Umělá inteligence je sice stále ještě na počátku svého vývoje, už dnes je ale podle zástupců řady firem dostatečně pokročilá na to, aby mohla ve firmách zastoupit roli virtuálních asistentů. A v některých odvětvích, jako je například bankovnictví, dokonce roli virtuálních poradců nebo virtuálních pracovníků na přepážce. Plyne to ze zprávy Digital Workplace Report: Transforming Your Business společnosti Dimension Data, založeném na dotazování zástupců osmi set organizací v patnácti státech na pěti kontinentech.

Zmínění virtuální asistenti mají podobu robotů provozovaných v rámci specifických aplikací a pro získávání odpovědí na základní otázky využívají umělou inteligenci včetně technologie strojového učení. A jak často bude využívána? 62 procent účastníků průzkumu očekává, že jejich organizace nové technologie tohoto typu zavedou během následujících dvou let. A pro stejné období 58 procent dotázaných předpokládá, že začnou do technologií umožňujících provoz těchto poradců aktivně investovat.

Digitální pracoviště zítřka podle průzkumu již nebudou jen o manažerech a o řídících pracovnících – zaměstnanci budou přímo vzájemně spolupracovat mezi sebou i s externími partnery s cílem dokončit jednotlivé projekty. Pracovníci budou více než dosud přicházet do kontaktu se zákazníky i partnery. Stále častěji tak půjde o virtuální zaměstnance plnící určitou roli napříč organizacemi i týmy.

 

Krista Brownová, viceprezidentka skupiny Dimension Data pro oblast systémů pro koncové uživatele, říká: “Organizace stále více využívají analýz pro pochopení toho, jak tyto technologie ovlivňují výkonnost jejich podnikání. S cílem zlepšit zákaznické služby využívá analytické zpracování 64 procent účastníků průzkumu a k analytickému vyhodnocování technologií používaných na pracovištích se přihlásilo 58 procent dotázaných.“

Hlavním cílem digitalizace firem je podle průzkumu vyšší efektivita organizace, ale těsně v závěsu stojí lepší vyvážení osobního a pracovního života. Na třetím místě je pak další důležitá schopnost digitálních technologií, jsou-li správně používány - totiž přitáhnout a udržet nové talenty.

 

(8/2017)

Okomentujte tento článek na naší stránce na Facebooku. Nebo tam přidejte i svou vizi Česka 21. století. Nebo nám ji třeba pošlete...


Bude vás také zajímat:

Zásilkovna testovala dodávku na elektrický pohon

Zásilkovna, významná česká logistická společnost, testovala pilotní provoz elektrické dodávky Nissan Voltia Maxi. (9/2018)

Sdílení aut? Pozor na hacknutí softwaru!

Aplikace pro sdílení aut obsahují bezpečnostní slabiny, díky nimž se lze zmocnit vozu. (8/2018)
©2017-2019 VizeX.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu VizeX.cz a ochrana soukromí | RSS
Tweet