Domů
Doprava
Průmysl
Zdravotnictví
Veřejná správa
Ekonomika
Věda a technologie

Digitální zdravotnictví v ČR díky pojišťovně

I v ČR funguje monitorování zdraví přes chytrý telefon nebo softwarové sledování interakce účinků léků.

Moderní technologie významně zasahují do oblasti zdravotnictví a i některé zdravotní pojišťovny se snaží s nimi držet krok. Jedním z propagátorů tohoto trendu je i Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR), která svým klientům nabízí moderní online uživatelsky přívětivé prostředí.  

Kombinace léků hlídá speciální program

Například přímo pro praktické lékaře připravila pojišťovna ve spolupráci s firmou CompuGroup Medical program, který vyhodnocuje bezpečnost užívání léků, tedy přesněji řečeno, přispívá k eliminaci jejich nežádoucích interakcí. „Desítky tisíc klientů u nás pojištěných užívá osm a více druhů různých léků. Účinek léků se buď násobí, anebo naopak potlačuje, mohou se zvyšovat i nežádoucí vedlejší účinky. Ve výsledku pak mohou být takové kombinace léků pro člověka opravdu nebezpečné,“ vysvětluje Hana Kadečková, tisková mluvčí ZP MV ČR. Program na možné kontraindikace léků upozorňuje a aktualizuje se s každým nově podávaným lékem. Pro praktické lékaře je tak nezanedbatelným přínosem.

Online registrace novorozence

Úlevu přináší pojišťovna i čerstvým maminkám. Ty už totiž nemusí po porodu spěchat na pobočku, aby své miminko přihlásily ke zdravotnímu pojištění v osmidenní lhůtě. ZP MV ČR si uvědomuje, že novopečené maminky mají po porodu zcela jiné starosti než běhat po úřadech. Nabízí jim proto možnost registrace právě narozeného miminka online z domova – stačí sednout na moment k počítači a vyplnit na webových stránkách jednoduchý formulář v sekci Registrace novorozence.

Zdravotní údaje v mobilu

Mobilní aplikace jsou cestou, jak klientům zjednodušit komunikaci a přístup k informacím. ZP MV ČR jim nabízí aplikaci ZP211 – mobilní verzi projektu Karta života. „Mobilní aplikace ZP211 je jednou z možností, kterými se snažíme jít svým klientům vstříc a reflektovat požadavky dnešní doby. Zároveň je to i dobrý způsob, jak klienty zapojit a iniciovat je, aby se více zajímali o své zdraví, nevyhýbali se preventivním prohlídkám, měli přehled o našich programech apod.,“ uvádí Hana Kadečková.

Aplikace informuje klienty ZP MV ČR o vykázané zdravotní péči a ceně, kterou za vyšetření, léky, operace atd. zdravotní pojišťovna lékařům zaplatila. Informuje ale také o nejbližším lékaři v okolí i s navigací do ordinace, což je výborná pomůcka například v době dovolených, když klient náhle potřebuje lékařskou pomoc. Aplikace informuje o aktualitách či nabídce příspěvků z fondu prevence, je i pomocníkem živnostníkům (OSVČ), kteří v ní najdou přehled vyúčtování, plateb atd. Je určena především klientům ZP MV ČR, ale v omezeném rozsahu ji mohou využívat i ostatní uživatelé.

ZP MV ČR působí na českém trhu nepřetržitě 25 let a je druhou největší zdravotní pojišťovnou v zemi.

(11/2017)

Okomentujte tento článek na naší stránce na Facebooku. Nebo tam přidejte i svou vizi Česka 21. století. Nebo nám ji třeba pošlete...


Bude vás také zajímat:

Zásilkovna testovala dodávku na elektrický pohon

Zásilkovna, významná česká logistická společnost, testovala pilotní provoz elektrické dodávky Nissan Voltia Maxi. (9/2018)

Sdílení aut? Pozor na hacknutí softwaru!

Aplikace pro sdílení aut obsahují bezpečnostní slabiny, díky nimž se lze zmocnit vozu. (8/2018)
©2017-2019 VizeX.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu VizeX.cz a ochrana soukromí | RSS
Tweet