Domů
Doprava
Průmysl
Zdravotnictví
Veřejná správa
Ekonomika
Věda a technologie

E-shop Alza rozšiřuje prodej elektrických automobilů

I v e-shopu si teď v Česku snadno koupíte několik modelů elektrických aut. Kromě vozů Tesla teď i BMW.

Elektromobily Tesla prodává zřejmě nejznámější český e-shop Alza.cz již několik týdnů, nyní nově nabídne zákazníkům i nejnovější Model 3. Nejde o jedinou horkou novinku: S dodáním do druhého dne právě začala nabízet i elektromobil BMW i3.Ten byl podle zástupců e-shopu vyvinut jako ideální vůz do evropských měst. 

Model BMW i3 těží z německé kvality známé značky a z šetrnosti k životnímu prostředí, ale také ze zajímavých parametrů, unikátního designu a dostupnější ceny. Ta začíná na částce 1 139 000 Kč včetně DPH. Alza má ihned k odběru první čtyři kusy. Na nabídce těchto vozů spolupracuje Alza přímo se společností BMW Česká republika.

„BMW i3 je ideální automobil do městského provozu. Díky čisté technologii může vjet do každé emisní zóny a díky své menší velikosti se perfektně hodí do historických evropských měst, které mají problémy s parkováním a velikostí ulic,“ uvedl Jaromír Řánek, ředitel vývoje byznysu Alza.cz s tím, že snahy omezit pohyb větších vozů bylo nedávno možné zaznamenat i v Praze v souvislosti s vozy typu SUV.

Automobilů s dieselovými motory se zase týkají zákazy vjezdu do center řady evropských velkoměst. Motivací k omezování spalovacích motorů jsou i statistiky Evropské agentury pro životní prostředí, podle kterých zemře ročně v Evropě kvůli špatné kvalitě vzduchu zhruba 500 tisíc lidí, z toho až 12 tisíc Čechů.

BMW i3 nabízí dojezd až 300 km na jedno nabití. Nabíjet tyto vozy lze přitom snadno jako mobilní telefon i z běžné zásuvky. Elektromobil je téměř bezhlučný, současně je však podle výrobce schopen akcelerace z 0 na 100 km/h za 7,3 sekund. Při vhodném tarifu je navíc jeho provoz extrémně levný – cena za ujetý kilometr vychází přibližně jen na 0,24 Kč, což je několikanásobně levnější než srovnatelné auto na fosilní paliva. Výhody praktického městského BMW i3 v současnosti testují v několika krajských městech i Městská Policie a Policie ČR.

Novinku největšího českého e-shopu si budou moci lidé prohlédnout na Showroomu Alza.cz v pražských Holešovicích. Firma také zájemcům nabízí bezplatné svezení tímto elektrovozem s jejich nákupem až domů.

Tesla Model 3 v Alza.cz

A zmiňme ještě novinku od firmy Tesla. Alza rozšířila výběr modelů S a X o nejnovější a cenově nejdostupnější Model 3. Kromě nejnovějších technologií a vysokého komfortu nabídne i dojezd 345 km na jedno nabití, dost místa pro pět dospělých osob a zrychlení z nuly na sto pod šest sekund.  

„Jako každý ajťák miluji technologie a Tesla je technologickým vrcholem. Pamatuji si, že když jsem ji objednal, zažil jsem stejný pocit, jako při čekání na první počítač. Nyní Teslou jezdím už dva roky a nadšení z ní přetrvává. Skvělá dynamika jízdy, technologie, ticho bez vibrací, a navíc není cítit benzínem a neničí naše prostředí,“ popsal zakladatel Alza.cz Aleš Zavoral, který je majitelem modelu S. 

Kromě něj vozy Tesla podle zprávy Alza.cz okouzlily například i zakladatele a majitele Seznam.cz Ivo Lukačoviče či Tomáše Čupra z Rohlik.cz: „Elektromobily kompletně změní celé odvětví autoprůmyslu. Nechápu, proč ostatní automobilky nechávají Tesle takový náskok. Mám bílý Model X a jsem neskutečně spokojen. Hlavně doufám, že si výhody ježdění v elektroautech společnost co nejdříve uvědomí. Potřebujeme tuto planetu pro naše děti a další generace. Elektromobilita je první a nejdůležitější krok, který k tomu povede,“  uvedl podle Alza.cz Lukačovič.

„Všechny věci, které mění svět, vypadají na začátku bláznivě. A tak to bylo i s elektromobily. Proto jsem si předloni pořídil Teslu, a i proto aktivitě Alzy fandím. Vize zeleného Rohlíku nás baví. Už příští rok bychom se například chtěli zbavit flotily závislé na fosilních palivech," uvedl podle Alza.cz Tomáš Čupr, zakladatel online supermarketu Rohlik.cz.   

Po zařazení modelů S a X do nabídky Alza.cz se projevil nemalý zájem, za pouhý týden si v e-shopu prohlédlo podle Alza.cz vozy přes 277 tisíc lidí, čímž se zařadily mezi nejsledovanější produkty vůbec. Stovky lidí též využily bezplatné zkušební jízdy po Praze, jež Alza.cz organizuje u svého showroomu v pražských Holešovicích. 

Mimořádný růst zájmu českých zákazníků však zaznamenává celý segment elektromobility, což ukazují i statistiky Alza.cz. Například zájem o elektrokola meziročně vzrostl o 56 %. Ještě větších čísel pak dosahují tzv. elektrovozítka, kam patří hoverboardy, jednokolky či elektroboardy. Zájem o ně meziročně vzrostl o 128 %. Populární jsou rovněž elektrokoloběžky, které se v Alza.cz objevily teprve nedávno.

(Na foto: BMW i3. Foto: Alza.cz)

(7/2017)

Okomentujte tento článek na naší stránce na Facebooku. Nebo tam přidejte i svou vizi Česka 21. století. Nebo nám ji třeba pošlete...


Bude vás také zajímat:

Zásilkovna testovala dodávku na elektrický pohon

Zásilkovna, významná česká logistická společnost, testovala pilotní provoz elektrické dodávky Nissan Voltia Maxi. (9/2018)

Sdílení aut? Pozor na hacknutí softwaru!

Aplikace pro sdílení aut obsahují bezpečnostní slabiny, díky nimž se lze zmocnit vozu. (8/2018)
©2017-2019 VizeX.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu VizeX.cz a ochrana soukromí | RSS
Tweet