Domů
Doprava
Průmysl
Zdravotnictví
Veřejná správa
Ekonomika
Věda a technologie

Elektromobil si v ČR dobijete u supermarketů

Po řetězci Billa nyní nabídne dobíjecí stanice pro elektromobily také Lidl. 

I společnost Lidl sází na růst popularity elektrických automobilů a u svých prodejen v ČR začíná instalovat rychlonabíjecí stanice pro elektromobily. Téměř po roce tak následuje dalšího provozovatele sítě supermarketů, totiž společnost Billa.

První nabíjecí stanice Lidlu je otevřena u její prodejny v ulici K Barrandovu. Do konce letošního roku chce Lidl nainstalovat ještě dalších pět stanic. Podle zástupců firmy je to další krok ukazující důraz Lidlu na ekologii, je zřejmé, že tento krok současně může do prodejen přilákat nový typ zákazníků. 

Zákazníci supermarketů Billa si mohou už od září 2016 přímo u prodejen dobít nejen elektromobily, ale i elektrická kola. První stanice na dobíjení je k dispozici od 21. 9. 2016 v Říčanech u Prahy. Další jsou například u prodejen v Mikulově a v Brně. Firma loni zdůraznila, že jde o pilotní provoz, který probíhá v blízkosti velkých měst a na důležitých dopravních tepnách, například v místech křížení cyklostezek.

I Billa zdůrazňuje, že motivací ke spuštění projektu bylo nabídnout svým zákazníkům novou službu a posílit trend ekologického přístupu k životu. „Principy udržitelnosti a odpovědného přístupu k lidem i ke svému okolí jsou pro nás velice důležité. Instalací dobíjecích stanic u prodejen chceme podpořit zákazníky, kteří společně s námi sdílí filozofii udržitelného rozvoje a ochrany životního prostředí“, uvedl Jaroslaw Szczypka, generální ředitel společnosti Billa.  Zkušební provoz společnosti Billa byl naplánován na jeden rok. Jeho výsledky zatím nebyly zveřejněny.

(8/2017)

Okomentujte tento článek na naší stránce na Facebooku. Nebo tam přidejte i svou vizi Česka 21. století. Nebo nám ji třeba pošlete...


Bude vás také zajímat:

Zásilkovna testovala dodávku na elektrický pohon

Zásilkovna, významná česká logistická společnost, testovala pilotní provoz elektrické dodávky Nissan Voltia Maxi. (9/2018)

Sdílení aut? Pozor na hacknutí softwaru!

Aplikace pro sdílení aut obsahují bezpečnostní slabiny, díky nimž se lze zmocnit vozu. (8/2018)
©2017-2019 VizeX.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu VizeX.cz a ochrana soukromí | RSS
Tweet