Domů
Doprava
Průmysl
Zdravotnictví
Veřejná správa
Ekonomika
Věda a technologie

I popelářský vůz se obejde bez řidiče

Vyšší bezpečnost a nižší náklady při svozu odpadu má zajistit částečně autonomní popelářský vůz společnosti Volvo.

Společnost Volvo spolupracuje se švédskou firmou Renova, která se specializuje na recyklaci a další nakládání s odpadem, na vývoji autonomního „popelářského“ vozu. Cílem je zajistit vyšší bezpečnost a nižší náklady při svozu odpadu.

Automatické vozidlo pro odvoz odpadů je navrženo s důrazem na bezpečnější jízdu v zastavěných oblastech, a to i při couvání. Senzory nepřetržitě monitorují okolí vozidla a to se tak zastaví, jakmile se objeví překážka. Trasa vozu je předem naprogramována a ten se pohybuje od jedné popelnice ke druhé. Lidská obsluha, která je zatím stále nezbytností, tak nemusí zasahovat do řízení, pouze řeší samotné vyprázdnění popelnic do vozu.

Testování nového vozu pro svoz odpadu bude pokračovat do konce roku 2017. Poté bude test vyhodnocen a bude řešeno případné širší využití v praxi.

(6/2017)

Okomentujte tento článek na naší stránce na Facebooku. Nebo tam přidejte i svou vizi Česka 21. století. Nebo nám ji třeba pošlete...


Bude vás také zajímat:

Zásilkovna testovala dodávku na elektrický pohon

Zásilkovna, významná česká logistická společnost, testovala pilotní provoz elektrické dodávky Nissan Voltia Maxi. (9/2018)

Sdílení aut? Pozor na hacknutí softwaru!

Aplikace pro sdílení aut obsahují bezpečnostní slabiny, díky nimž se lze zmocnit vozu. (8/2018)
©2017-2019 VizeX.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu VizeX.cz a ochrana soukromí | RSS
Tweet