Domů
Doprava
Průmysl
Zdravotnictví
Veřejná správa
Ekonomika
Věda a technologie

Digitalizace Česka: Politici slibují, že je na dohled

Tuzemská veřejná správa má v oblasti digitalizace co dohánět. Politici teď slibují zásadní změny. Může to konečně fungovat, nebo jde o plané sliby? (9/2017)

Průmysl v roce 2030: Zmizí až 40 procent profesí

Až čtyřicet procent současných profesí bude nahrazeno stroji, k úbytku pracovních míst ale snad nedojde. Objeví se totiž profese nové. (9/2017)

Vize justice v ČR: Rychlá a nezkorumpovaná

Elektronické soudní spisy, judikáty na internetu, alternativní tresty, zodpovědnost soudců. To jsou hlavní vize českých politických stran. (8/2017)

Jak umělá inteligence změní náš svět

Umělá inteligence bude přebírat čím dál více rutinních činností všedního dne. Zvládne nejen nákupy či řízení aut, zamění se i do umělecké tvorby. (8/2017)

Bezpracný příjem: V ČR 8640 Kč měsíčně

Nepodmíněný příjem, tedy příjem bez práce a pro každého, se stává stále zajímavějším tématem diskusí. Zde je několik pozoruhodných čísel. (8/2017)

Co je umělá inteligence: Jasně a stručně

Umělá inteligence je aktuálně jedním z nejčastěji používaných pojmů. O co přesně jde a jak funguje? Co nám přinese a čím nás ohrozí? (7/2017)

Historie automobilů: Její konec je na dohled

Je na čase ohlédnout se za historií automobilů. Po sto letech existence nás ve své stávající podobě brzy opustí. A přijde něco nového. (7/2017)
©2017 VizeX.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu VizeX.cz a ochrana soukromí | RSS
Tweet