Domů
Doprava
Průmysl
Zdravotnictví
Veřejná správa
Ekonomika
Věda a technologie

Lyft za pět let: Většina jízd v autech bez řidiče

Již za 5 let bude většina jízd společnosti Lyft v USA realizována autonomními automobily, nikoli automobily s řidičem.

John Zimmer, spoluzakladatel společnosti Lyft, která nabízí služby pro sdílenou dopravu, v roce 2016 zveřejnil svou vizi, podle které již za 5 let bude většina jízd této společnosti v USA realizována autonomními automobily, nikoli automobily s řidičem.

Zimmer také předpokládá, že pokud jde o obchodní model, nebudou jízdy sdílenými automobily zajišťovány vozy jednotlivých soukromých majitelů, ale vozy, které vlastní dopravní společnosti. Bude tak možné zajistit garantovanou kvalitu i efektivitu služeb.

Do roku 2025 pak podle Johna Zimmera ve velkých městech USA de facto skončí koncept soukromého vozu. Jestliže dosud bylo vlastnictví automobilu symbolem svobody, stále více je vnímáno jako zátěž. A to nejen kvůli nutnosti se o něj starat, ale také kvůli nákladům, které spoluzakladatel společnosti Lyft odhaduje na 9000 amerických dolarů ročně. Využívání dopravy jako služby tak přinese nejen časové, ale i finanční úspory.

Lze samozřejmě polemizovat o tom, nakolik jsou termíny uváděné Johnem Zimmerem realistické a nakolik jde pouze o snahu přilákat pozornost. O tom, že ale vývoj v příštích letech půjde právě tímto směrem, asi není třeba příliš pochybovat.

(6/2017)

Okomentujte tento článek na naší stránce na Facebooku. Nebo tam přidejte i svou vizi Česka 21. století. Nebo nám ji třeba pošlete...


Bude vás také zajímat:

Umělá inteligence posiluje lidský potenciál, nenahrazuje ho

Budoucnost byznysu bude definována inteligencí zaměřenou na spolupráci mezi lidmi a stroji. (5/2018)

Jak na prototyp osobní verze kapsle pro Hyperloop v Dubaji

Designworks spolu s Virgin Hyperloop One a RTA of Dubai vytvořily design kapsle Hyperloop v Dubaji. (5/2018)
©2017-2018 VizeX.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu VizeX.cz a ochrana soukromí | RSS
Tweet