Domů
Doprava
Průmysl
Zdravotnictví
Veřejná správa
Ekonomika
Věda a technologie

Náhradní díly pro americké letectvo z 3D tiskáren

3D tisk usnadní americkému letectvu jak získání, tak i distribuci některých náhradních dílů, a to nejen pro letouny.

Technická divize amerických vzdušných sil (AFLCMC) sází při dodávkách náhradních dílů pro letouny i doplňkové vybavení na 3D tisk. Vše začíná u počítačem navrženého modelu součástky a výroba probíhá tak, že 3D tiskárna přidává vrstvu po vrstvě potřebného materiálu, dokud nevznikne finální produkt. Tento postup umožňuje snadno a rychle duplikovat potřebné komponenty, a to i přímo v místě určení. Zjednodušuje se tak logistika náhradních dílů. 

Některé součásti letounů nebo dalšího vybavení se podle zástupců AFLCMC již nevyrábějí a nemohou být ani zachráněny z jiných letadel. 3D tisk tak umožní letectvu nákladově efektivně nahradit součásti, které by jinak bylo obtížné - a drahé - získat. A to za výrazně kratší dobu než by vyžadovaly klasické postupy. Celkovým cílem ovšem je, aby si na kterékoli základně mohli dle zveřejněných specifikací snadno vytvářet součásti svých letadel a podpůrných zařízení a poté provést jejich urychlenou výměnu, kdykoli je to třeba.

Moderní 3D tiskárny jsou schopny vytvářet (tisknout) produkty z řady různých materiálů, plastem počínaje a kovem zdaleka nekonče. Jejich nasazení v amerických vzdušných silách je ukázkovým příkladem přístupu, kde tato zařízení jednoznačně prokazují svůj přínos.

(Foto: Department of Defence USA)

(7/2017)

Okomentujte tento článek na naší stránce na Facebooku. Nebo tam přidejte i svou vizi Česka 21. století. Nebo nám ji třeba pošlete...


Bude vás také zajímat:

Digitální zdravotnictví v ČR díky pojišťovně

I v ČR funguje monitorování zdraví přes chytrý telefon nebo softwarové sledování interakce účinků léků. (11/2017)

Vaše problémy už dnes rychle vyřeší roboti

Softwaroví roboti dokáží již dnes rychle a efektivně zpracovávat požadavky zákazníků. (11/2017)
©2017 VizeX.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu VizeX.cz a ochrana soukromí | RSS
Tweet