Domů
Doprava
Průmysl
Zdravotnictví
Veřejná správa
Ekonomika
Věda a technologie

Nejlepší oční čočky přicházejí

Bionické čočky umožňují pacientům zaostřit na jakoukoli vzdálenost. Na trhu mají být v roce 2019.

Ideálem očního chirurga i pacienta je nitrooční čočka schopná obnovit vidění na všechny vzdálenosti, bez problémů se zaostřováním. A právě vyvinutí takové čočky je cílem společnosti Ocumetics Technology Corporation. Nyní se konečně přiblížila cíli na dosah a první pacienti by takovou čočku mohli dostat už v roce 2018.

Produkt rozsáhlého výzkumu a vývoje, nitrooční čočka se nazývá Bionic Lens, má schopnost automatické změny ohniska přímo v oku, což umožňuje zaměřit se na různé vzdálenosti - na dálku, na střední vzdálenost i na blízko. Je přitom navržena tak, aby ji bylo možno ohnout a do oka zasunout skrz 2,7mm řez. 

S tím, jak populace stárne, budou zřejmě problémy s viděním stále častější. Ve chvíli, kdy pacient vidí špatně na dálku i na blízko nejsou klasické brýle ani klasické čočky vhodným a dostatečně pohodlným řešením. Bionická čočka by tento problém mohla vyřešit.

Firma Ocumetics Technology Corporation před nedávnem oznámila, že úspěšně upravila návrh čoček tak, aby byl vhodný pro masovou produkci. Nyní jsou tedy na řadě pre-klinické a klinické testy a také schválení příslušnými orgány. Pro běžné použití v praxi firma předpokládá schválení během dvou let (v Evropě). Cena operace jednoho oka by měla v USA vyjít na cca 3200 amerických dolarů, v ČR lze ovšem očekávat výrazně nižší cenu.

(Foto: Pixabay)

(8/2017)

Okomentujte tento článek na naší stránce na Facebooku. Nebo tam přidejte i svou vizi Česka 21. století. Nebo nám ji třeba pošlete...


Bude vás také zajímat:

Digitální zdravotnictví v ČR díky pojišťovně

I v ČR funguje monitorování zdraví přes chytrý telefon nebo softwarové sledování interakce účinků léků. (11/2017)

Vaše problémy už dnes rychle vyřeší roboti

Softwaroví roboti dokáží již dnes rychle a efektivně zpracovávat požadavky zákazníků. (11/2017)
©2017 VizeX.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu VizeX.cz a ochrana soukromí | RSS
Tweet