Domů
Doprava
Průmysl
Zdravotnictví
Veřejná správa
Ekonomika
Věda a technologie

Nová řešení pro bezpečná autonomní vozidla

Společnosti Honeywell a LG Electronics vyvinou unikátní zabezpečení pro autonomní automobily.

Společnosti Honeywell a LG Electronics podepsaly memorandum o spolupráci s cílem vyvinout unikátní technologii a softwarová řešení pro automatizaci automobilů a příslušné infrastruktury, které by předcházely hrozbám spojeným s nárůstem využívání autonomních vozidel.

LG a Honeywell se zaměřily na řešení určená přímo výrobcům automobilů, a to v oblasti kybernetické bezpečnosti pro systémovou komunikaci ve vozidle. Jejich spolupráce se zabývá i rostoucím množstvím vnějších komunikací prostřednictvím mobilního a satelitního připojení.

Řešení, které bude vyvinuto v rámci spolupráce obou společností, spojuje LG  technologii prevence průniku, detekce hrozby i ochrany softwaru pro zabezpečení hardwaru proti vnějším útokům s řešením společnosti Honeywell, které zajišťuje interní komunikaci a řídící síť vozidla spolu s možnostmi monitoringu zabezpečení a analýzy operačních bezpečnostních center.

Proti hacknutí automobilů

„Společnost LG Electronics rozpoznala důležitost kybernetického zabezpečení vozidel díky stále se zvyšujícímu propojení automobilů s vnějšími sítěmi, které přinášejí koncovým uživatelům řadu služeb. Abychom našim OEM obchodním partnerům mohli poskytovat bezpečné produkty, intenzivně investujeme do kybernetického zabezpečení jak softwaru, tak i hardwaru a nabízíme vysoce zabezpečené výrobky. Máme zkušenosti s poskytováním různých řešení zabezpečení řídících jednotek ECU / TCU automobilů i ochranu externích sítí. Díky kombinaci bezpečnostního softwaru společnosti Honeywell se zabezpečením společnosti LG očekáváme, že budeme nabízet řešení, která ochrání vozidlo před vnějšími i vnitřními hrozbami,“ popisuje Lee Woo-jong, prezident divize automobilových komponentů společnosti LG Electronics.

Výsledky spolupráce podle výrobců pomohou zajistit bezpečnost vozidel pomocí identifikací a ověřením softwarových příkazů a dat generovaných více než 100 miliony řádků kódů, které řídí provoz moderních vozidel. Elektrické brány a bezpečnostní moduly společnosti LG, řídicí jednotka telematiky (TCU) a elektronická řídicí jednotka (ECU) mají být efektivními nástroji pro zjišťování a hlášení hrozeb mechanického selhání nebo úmyslného narušení vozidla. Software společnosti Honeywell odhaluje anomálie a chrání síťový provoz uvnitř vozidla. Bezpečnostní střediska po celém světě souběžně analyzují nasbíraná data v reálném čase nebo v pravidelných intervalech. Tato střediska monitorují rozsáhlé vozové parky, aby získala data pro analýzy vedoucí k hlubšímu pochopení hrozeb a následnému návrhu řešení, které poskytnou výrobcům automobilů.

„Existuje více než tucet jasně definovaných možností napadení, které mohou otevřít cestu pro hackování komponentů osobních vozidel a jejich počet rychle roste. Podporujeme zákazníky odlišnou softwarovou platformou, abychom předešli možným ohrožením kybernetického zabezpečení, která je spojená s vývojem autodiagnostiky a autonomií vozidel. Zároveň rozvíjíme síť spolupracujících partnerů, abychom mohli nabízet zákazníkům komplexní řešení kybernetického zabezpečení,“ říká Olivier Rabiller, prezident Honeywell Transportation Systems.

(2/2018)

Okomentujte tento článek na naší stránce na Facebooku. Nebo tam přidejte i svou vizi Česka 21. století. Nebo nám ji třeba pošlete...


Bude vás také zajímat:

Zásilkovna testovala dodávku na elektrický pohon

Zásilkovna, významná česká logistická společnost, testovala pilotní provoz elektrické dodávky Nissan Voltia Maxi. (9/2018)

Sdílení aut? Pozor na hacknutí softwaru!

Aplikace pro sdílení aut obsahují bezpečnostní slabiny, díky nimž se lze zmocnit vozu. (8/2018)
©2017-2019 VizeX.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu VizeX.cz a ochrana soukromí | RSS
Tweet