Domů
Doprava
Průmysl
Zdravotnictví
Veřejná správa
Ekonomika
Věda a technologie

Pacienti sázejí na komunikační technologie

Aby se ve zdravotnictví snáze prosazovaly moderní komunikační technologie, musejí je chtít lékaři i pacienti. Chtějí?

Pacienti věří, že on-line konzultace odstraní dlouhé čekací doby u lékařů a že díky nositelné elektronice bude možno lépe monitorovat jejich zdraví. Moderní komunikační sítě se stanou prostředkem pro řadu zdravotnických aplikací včetně vzdáleného monitorování pacientů, virtuální interakce mezi lékaři a pacienty, sdílení zdravotnické dokumentace nebo dálkově ovládanou robotickou chirurgii. Plyne to ze studie ConsumerLab společnosti Ericsson.

Studie dále uvádí, že pacienti očekávají postupnou decentralizaci zdravotní péče a její přesun z nemocnic do domácností. Spotřebitelé jsou mnohdy frustrovaní z nepříjemného čekání u lékaře, 39 % chronicky nemocných pacientů dává přednost on-line konzultacím před osobním setkáním. Výrobci zdravotnických technologií a vývojáři aplikací již nabízejí služby, které přesouvají zdravotní péči mimo nemocnice. Například zařízení od izraelského start-upu Tyto a firmy MedWand Solutions z Las Vegas umožňují lékařům efektivně vyšetřovat pacienty na dálku u nich doma.

Téměř dva ze tří spotřebitelů tvrdí, že nositelná elektronika, která monitoruje a řídí podávání léků, je důležitá pro lepší zvládání chronických onemocnění a snižuje počet návštěv lékaře. A Swansea University z Velké Británie například plánuje testování inteligentních obvazů s technologií 3D potisků, které používají bezdrátové 5G data a senzory nano-velikosti pro přenos informací, které umožňují lékařům přizpůsobit léčbu procesu hojení rány.

Vzdálený přístup ke kompletním údajům o pacientech je považován za důležitý pro zlepšení zdravotní péče, protože lékaři vybaveni odpovídajícími nástroji budou schopni díky analýze těchto dat zefektivnit diagnostiku i léčbu. 45 procent odborníků z různých odvětví podle uvedené studie považujte centrální úložiště dat dokonce za průlom v poskytování zdravotní péče.

(6/2017)

Okomentujte tento článek na naší stránce na Facebooku. Nebo tam přidejte i svou vizi Česka 21. století. Nebo nám ji třeba pošlete...


Bude vás také zajímat:

Zásilkovna testovala dodávku na elektrický pohon

Zásilkovna, významná česká logistická společnost, testovala pilotní provoz elektrické dodávky Nissan Voltia Maxi. (9/2018)

Sdílení aut? Pozor na hacknutí softwaru!

Aplikace pro sdílení aut obsahují bezpečnostní slabiny, díky nimž se lze zmocnit vozu. (8/2018)
©2017-2019 VizeX.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu VizeX.cz a ochrana soukromí | RSS
Tweet