Domů
Doprava
Průmysl
Zdravotnictví
Veřejná správa
Ekonomika
Věda a technologie

Pražská MHD nabídne komfortnější nákup jízdenek

Společnost Operátor ICT připravuje spuštění aplikace Lítačka, pro snazší nákup a správu jízdenek.

I klientům pražské MHD zřejmě výhledově konečně začnou usnadňovat život moderní technologie. Společnost Operátor ICT na podzim tohoto roku hodlá vysoutěžit dodavatele na novou komplexní mobilní aplikaci Lítačka, která má zcela změnit dosavadní způsob nákupu a odbavení jízdného.

Cestující si v aplikaci bude moci vyhledat trasu a hned i nakoupit odpovídající jízdenku. Zároveň tato aplikace umožní jednorázové jízdenky odesílat do jiných mobilních zařízení. Tuto možnost ocení zřejmě především rodiče, kteří tak budou moci odesílat jízdenky svým dětem. Platba za jízdenku bude probíhat výhradně pomocí platební karty. Aplikace bude fungovat v celém integrovaném systému, tedy jak v Praze, tak ve Středočeském kraji. V budoucnu pak aplikace bude sloužit i jako nosič dlouhodobého jízdného.

„Tato mobilní aplikace bude zcela revoluční, právě proto, že cestujícím umožní přepravit se v Praze a Středočeském kraji pouze s mobilem, ve kterém bude krátkodobá jízdenka a v druhé fázi i dlouhodobý kupón. Samozřejmostí bude vyhledání co nejrychlejšího spojení a aktuálních informací z dopravy,“ uvedl tiskový mluvčí společnosti Operátor ICT Oldřich Buchetka.

Mobilní aplikace Lítačka bude fungovat v rámci Multikanálového odbavovacího systému – projektu, jehož úlohou bude jednotný systém umožňující komfortní a moderní způsob odbavení cestujících hromadné dopravy v Praze a ve Středočeském kraji v rámci jednotného Integrovaného dopravního systému. Vedle karty Lítačka umožní používání dalších uživatelsky komfortních nosičů elektronických jízdenek - platebních karet, partnerských karet či mobilního telefonu. Provozovatelé slibují, že jednorázové jízdenky bude možné snadno a rychle nakupovat či spravovat prostřednictvím právě již zmíněné mobilní aplikace. Spuštění aplikace Lítačka má proběhnout během příštího roku.

(9/2017)

Okomentujte tento článek na naší stránce na Facebooku. Nebo tam přidejte i svou vizi Česka 21. století. Nebo nám ji třeba pošlete...


Bude vás také zajímat:

Zásilkovna testovala dodávku na elektrický pohon

Zásilkovna, významná česká logistická společnost, testovala pilotní provoz elektrické dodávky Nissan Voltia Maxi. (9/2018)

Sdílení aut? Pozor na hacknutí softwaru!

Aplikace pro sdílení aut obsahují bezpečnostní slabiny, díky nimž se lze zmocnit vozu. (8/2018)
©2017-2019 VizeX.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu VizeX.cz a ochrana soukromí | RSS
Tweet