Domů
Doprava
Průmysl
Zdravotnictví
Veřejná správa
Ekonomika
Věda a technologie

Roboty se teď dobře prodávají

Robotům od MiR se daří. Nakupují je firmy jako Honeywell, Airbus, Unilever nebo Adidas.

Společnost Mobile Industrial Robots (MiR), podle vlastních údajů největší globální poskytovatel autonomních mobilních robotů, ohlásila za rok 2017 celosvětové tržby ve výši 10 milionů EUR, což představuje 300% nárůst oproti roku 2016. Na letošní rok očekává další trojciferné zvýšení tržeb na úroveň 27 milionů EUR.

Nárůst v roce 2017 je prý především důsledkem poptávky ze strany nadnárodních společností, které se rozhodly objednat větší série mobilních robotů poté, co si jednotlivé roboty otestovaly ve svých provozech. „Klíčové je samozřejmě mít přehled o trhu a analyzovat jeho vývoj. První pozitivní trendy jsme viděli již v roce 2016, a proto jsme cílili vysoko,“ řekl Thomas Visti, výkonný ředitel společnosti MiR. „Bylo pro nás důležité mít účinný plán, který jsme mohli aplikovat na naše vývojové, výrobní a prodejní aktivity. Často říkám, že co se v jiných firmách odehraje za tři roky, trvá u nás tři měsíce. Rychlost našeho rozvoje to jen potvrzuje.“

Se zákazníky jako Honeywell, Argon Medical, Kamstrup, Airbus, Unilever, Adidas, Flex a dalšími má MiR nyní po celém světě podle vlastních materiálů instalováno více mobilních robotů než kterýkoliv jiný dodavatel, což zřejmě potvrzuje i index ROBO Global. Ten sleduje celosvětový trh s roboty a automatizačními technologiemi a má podporu klíčových dodavatelů v USA, Velké Británii, Kanadě, Jižní Koreji a Austrálii.

Frank Tobe, expert na robotický průmysl v ROBO Global řekl: „Rychlý nárůst firmy MiR zažehl nový trend v průmyslových podnicích umožňující využívat pro logistiku místo lidské síly point-to-point mobilní zařízení. MiR není jediný dodavatel, který zažívá boom, nad očekávání rostou i jeho konkurenti. Za pozoruhodným nárůstem společnosti MiR stojí ale mj. též podpora vyzkoušené a funkční globální sítě distributorů a integrátorů firmy Universal Robots, vedoucího světového dodavatele kolaborativních robotů. Důvěra distributorů ve výkonné a funkční technologie ideální pro výrobní společnosti po celém světě umožnila firmě MiR skokově nastartovat globální prodej. MiR našel mezeru na trhu výrobců, kteří hledají lokální dodávky mobilních robotických řešení pro svá výrobní zařízení.“

Více zaměstnanců, nové modely robotů

Dodejme, že MiR v roce 2017 více než zdvojnásobil počet svých zaměstnanců. V roce 2018 plánuje přijmout téměř jednou tolik nových pracovníků. Vedle nárůstu počtu zaměstnanců zdvojnásobil MiR v roce 2017 také velikost své centrály v Odense a zprovoznil zde nové velké testovací a školicí centrum. Během loňského roku otevřel MiR své pobočky v Šanghaji, Barceloně, Singapuru, Dortmundu a San Diegu.

Na růstu tržeb v roce 2017 se nejvíce podílely z 20 % trhy v USA, ze 16 % Německo, 16 % jižní Evropa a 10 % střední a východní Evropa. Na všech těchto trzích plánuje MiR další rozšiřování počtu zaměstnanců a distributorů i v letošním roce. 

Důležitým faktorem růstu bylo také uvedení výkonného mobilního robota MiR200 na jaře 2017. Tento robot dokáže uzdvihnout 200 kg, utáhnout 500 kg, podle výrobce prokazatelně nezpůsobuje elektrostatické výboje, a je certifikován na použití v čistých prostředích.

„MiR200 byl zákazníky velmi dobře přijat a představuje dnes klíčovou součást našich prodejů,“ řekl Visti. „Produkt splňuje nároky na práci v čistých prostředích a dále zvyšuje potenciál využití autonomních mobilních robotů. Rovněž jsme na trh uvedli nové, extrémně uživatelsky-přívětivé rozhraní pro naše roboty, které dokážou využívat i zaměstnanci bez programovacích zkušeností. Pro naše zákazníky to znamená ještě jednodušší nasazení robotů do jejich provozů.“

(Foto: MiR)

(1/2018)

Okomentujte tento článek na naší stránce na Facebooku. Nebo tam přidejte i svou vizi Česka 21. století. Nebo nám ji třeba pošlete...


Bude vás také zajímat:

Zásilkovna testovala dodávku na elektrický pohon

Zásilkovna, významná česká logistická společnost, testovala pilotní provoz elektrické dodávky Nissan Voltia Maxi. (9/2018)

Sdílení aut? Pozor na hacknutí softwaru!

Aplikace pro sdílení aut obsahují bezpečnostní slabiny, díky nimž se lze zmocnit vozu. (8/2018)
©2017-2019 VizeX.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu VizeX.cz a ochrana soukromí | RSS
Tweet