Domů
Doprava
Průmysl
Zdravotnictví
Veřejná správa
Ekonomika
Věda a technologie

Škoda Vision E a dalších 80 elektromobilů Volkswagenu

Koncern Volkswagen má smělé plány: 80 nových modelů elektromobilů do roku 2025. Škoda prezentuje Vision E.

Začíná autosalon IAA v německém Frankfurtu. Letos je jedním z hlavních témat bezpochyby elektromobilita, diskutovat se ovšem pochopitelně bude i o autonomních vozech (tedy automobilech bez řidiče) nebo o nových obchodních modelech výrobců automobilů v časech sdílené ekonomiky.

Zástupci koncernu Volkswagen se v předvečer zahájení autosalonu nechali slyšet, že má Volkswagen připraveno 20 miliard eur na vývoj elektromobilů a do roku 2025 chce mít na trhu 80 nových modelů elektrických vozů. Tato oznámení jsou součástí takzvaného Plánu E Volkswagenu. Zástupci koncernu aktuálně předpokládají, že do roku 2030 elektrifikují celé portfolio svých vozů - elektrická verze tak bude existovat pro každý z cca 300 modelů koncernu.

Hlavním bodem prezentace značky Škoda na autosalonu IAA v německém Frankfurtu je studie Škoda Vision E, tedy první studie české značky s čistě elektrickým pohonem. Návštěvníkům tak dává nahlédnout do budoucnosti strategie značky Škoda v oblasti elektromobility. Dodejme, že kromě studie elektromobilu Škoda Vision E je tu k vidění třeba i nové kompaktní SUV Škoda Karoq nebo vozy Škoda Kodiaq Sportline a Scout.

(Foto: Škoda)

(9/2017)

Okomentujte tento článek na naší stránce na Facebooku. Nebo tam přidejte i svou vizi Česka 21. století. Nebo nám ji třeba pošlete...


Bude vás také zajímat:

Zásilkovna testovala dodávku na elektrický pohon

Zásilkovna, významná česká logistická společnost, testovala pilotní provoz elektrické dodávky Nissan Voltia Maxi. (9/2018)

Sdílení aut? Pozor na hacknutí softwaru!

Aplikace pro sdílení aut obsahují bezpečnostní slabiny, díky nimž se lze zmocnit vozu. (8/2018)
©2017-2019 VizeX.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu VizeX.cz a ochrana soukromí | RSS
Tweet