Domů
Doprava
Průmysl
Zdravotnictví
Veřejná správa
Ekonomika
Věda a technologie

Systém SafeMove2 pro spolupráci člověka a robota

Systém SafeMove2 umožňuje robotům snadno a bezpečně spolupracovat s člověkem na jednom pracovišti.

Systém SafeMove2, nejnovější generaci bezpečnostně certifikovaného systému pro monitorování robotů, nabízí společnost ABB. Cílem SafeMove2 je zajistit, aby roboty při realizaci potřebných operací byly bezpečné pro své okolí.

„Aby roboty byly efektivní, musí se pohybovat rychlostí vhodnou pro danou aplikaci. Při vysokých rychlostech mohou představovat potenciální riziko pro člověka pracujícího v jeho bezprostřední blízkosti. Aby nedošlo ke kolizi, oddělovaly se dříve stroje od člověka pomocí plotů nebo zábran,“ vysvětluje Dr. Hui Zhang, ředitel produktového managementu ABB Robotika, a dodává: „SafeMove2 umožňuje těsnější spolupráci robotů a lidí omezením pohybu robota přesně dle požadavků dané aplikace.“

SafeMove2 podle výrobce nabízí mimo jiné nastavení rychlostních limitů, bezpečného monitorování klidového stavu, nastavení rozsahů os i soustavný dohled nad pozicí a orientací. Oproti předchozímu řešení pak zajišťuje při práci robotů jejich vyšší pružnost i menší prostorovou náročnost. Současně poskytuje nástroje, které zrychlují uvádění do provozu, nastavení i validaci robotického pracoviště. Dosažením vyšších bezpečnostních standardů umožňuje tento systém užší spolupráci člověka a robota ve výrobních závodech.

(7/2017)

Okomentujte tento článek na naší stránce na Facebooku. Nebo tam přidejte i svou vizi Česka 21. století. Nebo nám ji třeba pošlete...


Bude vás také zajímat:

Zásilkovna testovala dodávku na elektrický pohon

Zásilkovna, významná česká logistická společnost, testovala pilotní provoz elektrické dodávky Nissan Voltia Maxi. (9/2018)

Sdílení aut? Pozor na hacknutí softwaru!

Aplikace pro sdílení aut obsahují bezpečnostní slabiny, díky nimž se lze zmocnit vozu. (8/2018)
©2017-2019 VizeX.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu VizeX.cz a ochrana soukromí | RSS
Tweet