Domů
Doprava
Průmysl
Zdravotnictví
Veřejná správa
Ekonomika
Věda a technologie

Uber: 20 tisíc taxi bez řidiče v roce 2021

Společnost Uber podepsala kontrakt s Volvem na dodávku desítek tísíc vozů XC90 připravených na autonomní řízení.

Rámcová smlouva mezi společnostmi Volvo a Uber zajistí Uberu dodávku cca dvaceti tisíc vozů na platformě SPA (Scalable Product Architecture), na níž jsou postaveny řady SUV XC60 a XC90. Zásadní vlastností vozů Volvo XC90, které Volvo Uberu dodá, je jejich připravenost na autonomní řízení; podle dostupných informací je společnost Uber vybaví vlastním systémem řízení. Záměr je zjevný: Začít masově poskytovat taxi služby bez řidičů.

Smlouva je neexkluzivní. Volvo také hodlá na stejné platformě vybudovat vlastní plně samořiditelné automobily, které chce začít prodávat v roce 2021.

Zajímavé bude sledovat, jaký model využívání autonomních vozů nakonec zvítězí. Vytvoření masových flotil autonomních vozů a pokles cen taxi může poměrně rychle vést k zásadním změnám ve způsobu, jakým se lidé dopravují s významnými dopady na výrobce automobilů i poskytovatele klasické veřejné dopravy. Rámcová smlouva mezi společnostmi Uber a Volvo je dalším krokem na této cestě.

(Foto: Volvo)

 

(11/2017)

Okomentujte tento článek na naší stránce na Facebooku. Nebo tam přidejte i svou vizi Česka 21. století. Nebo nám ji třeba pošlete...


Bude vás také zajímat:

Zásilkovna testovala dodávku na elektrický pohon

Zásilkovna, významná česká logistická společnost, testovala pilotní provoz elektrické dodávky Nissan Voltia Maxi. (9/2018)

Sdílení aut? Pozor na hacknutí softwaru!

Aplikace pro sdílení aut obsahují bezpečnostní slabiny, díky nimž se lze zmocnit vozu. (8/2018)
©2017-2019 VizeX.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu VizeX.cz a ochrana soukromí | RSS
Tweet