Domů
Doprava
Průmysl
Zdravotnictví
Veřejná správa
Ekonomika
Věda a technologie

Zásilkovna testovala dodávku na elektrický pohon

Zásilkovna, významná česká logistická společnost, testovala pilotní provoz elektrické dodávky Nissan Voltia Maxi.

Test elektrické dodávky Nissan Voltia Maxi probíhal na reálném rozvozu zásilek na výdejní místa z depa v Brně. Dodávky na elektrický pohon jsou vhodné především pro city logistiku koncovým zákazníkům ve větších městech, kde dokáží snížit objem vypouštěných exhalací.

„Zásilkovna je především technologická firma, neustále se snažíme hledat cesty, jak našim zákazníkům usnadnit život. Není nám ale samozřejmě lhostejné ani životní prostředí, i v této oblasti chceme využívat ty nejmodernější technologie. V případném zavádění vozů na elektrický pohon jsme zatím ve fázi testování, o zavedení do ostrého provozu se rozhodneme až po důkladné analýze,“ říká Ondřej Žák, výkonný ředitel Zásilkovny.

Nissan Voltia Maxi je navržená tak, aby nabízela maximum nákladního prostoru pro dopravu v městském prostředí. Disponuje prodlouženou zadní částí podvozku a kabinou schopnou pojmout tři europalety - 600 kg/8 m3 nákladu. Na jedno nabití ujede 140 km. Dobíjení trvá maximálně čtyři hodiny, na rychlonabíječce pak pouhých 20 minut do kapacity 80 % baterie.

(9/2018)

Okomentujte tento článek na naší stránce na Facebooku. Nebo tam přidejte i svou vizi Česka 21. století. Nebo nám ji třeba pošlete...


Bude vás také zajímat:

Zásilkovna testovala dodávku na elektrický pohon

Zásilkovna, významná česká logistická společnost, testovala pilotní provoz elektrické dodávky Nissan Voltia Maxi. (9/2018)

Sdílení aut? Pozor na hacknutí softwaru!

Aplikace pro sdílení aut obsahují bezpečnostní slabiny, díky nimž se lze zmocnit vozu. (8/2018)
©2017-2019 VizeX.cz
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu VizeX.cz a ochrana soukromí | RSS
Tweet